Wideorejestratory (rejestratory jazdy, kamery samochodowe) – test – forum – opinie – cena | Twoja elektronika

Wideorejestratory (rejestratory jazdy, kamery samochodowe) – test – forum – opinie – cena

Najlepszy wideorejestrator – ranking 2019

Ranking kamer samochodowych to zawsze najlepsza opcja, by maksymalnie uprościć sobie wybór odpowiedniego rozwiązania. Kamery samochodowe mają bowiem ranking, który dokładnie uwzględnia wszystkie najważniejsze aspekty związane z wyborem odpowiedniego rozwiązania. Poniżej prezentujemy stosowny ranking wideorejestratorów 2017 i 2018. 

mio mivue c380 dual – opinie – fullhd – test – recenzja...

mio mivue c380 dual cena - ceneo - allegro
Szukając odpowiedniej kamerki internetowej, nieważne czy z wyższej czy z niższej półki, coraz częściej można natknąć się na ofertę zakupu rozwiązania typu dual. Jest...

mio mivue 752  – cena – opinie – test – fullhd...

mio mivue 752 cena - ceneo - allegro
Możliwości na rynku kamer samochodowych z roku na rok są coraz większe. Kolejne generacje sprzętów oferują parametry na tyle przyzwoite, że z powodzeniem nie...

mio mivue 751  – ceneo – test – fullhd – opinie...

mio mivue 751 instrukcja - ustawienia
Rynek kamerek internetowych jest bardzo szeroki i oferuje bardzo wiele różnego rodzaju rozwiązań, spełniających pokładane w nich oczekiwania mniej lub bardziej. Jak na każdym...

xblitz x5 wifi  – fullhd – test – opinie – cena...

xblitz x5 wifi recenzja
Przy stale zwiększającym się natężeniu ruchu drogowego, rośnie również częstotliwość różnego rodzaju kolizji oraz wypadków. Niezwykle rzadko wynikają one z przyczyn losowych i niemal...

xblitz black bird 2.0 gps  – recenzja – test – opinie...

xblitz black bird 2.0 gps cena - ceneo - allegro
Sytuacje, z którymi stykamy się na drogach, kierując samochodami mogą być bardzo różne. Nie raz spotkamy się z koniecznością wykonania niebezpiecznego manewru z powodu...

blaupunkt bp 2.1 fhd  – fullhd – opinie – cena –...

blaupunkt bp 2.1 fhd instrukcja - ustawienia
W dzisiejszych czasach kamera samochodowa coraz rzadziej jest ciekawą nowinką techniczną, zaś coraz częściej staje się koniecznością. Często bowiem dochodzi do sytuacji kolizyjnych lub...

xblitz go se  – cena – fullhd – test – recenzja...

xblitz go se instrukcja - ustawienia
W dobie intensyfikacji ruchu drogowego, rzetelne dokumentowanie wszelkich zdarzeń jest niezwykle ważne. Do tej pory bowiem sytuacja w której ktoś uszkodził nasz samochód w...

navitel r1000  – cena – fullhd – ceneo – opinie –...

navitel r1000 cena - ceneo - allegro
Kamerki samochodowe zyskują coraz bardziej na popularności w ostatnich czasach. Wynika to z faktu, iż dzięki nim zdecydowanie uproszczony jest proces dochodzenia należności za...

navitel mr250 – recenzja – test – opinie – fullhd – ceneo...

navitel mr250 cena - ceneo - allegro
Dobrze dobrana i wkomponowana kamerka samochodowa to coraz bardziej konieczność niż luksus. Ilość samochodów na drodze z roku na rok wydatnie rośnie, co z...

Czy te zestawienie odpowiada na pytanie, jaka jest najlepsza kamera samochodowa? Niekoniecznie. Na rynku elektroniki nie powinno funkcjonować pojęcie najlepszy, najlepsza. Sprzęty są dość wyrównane, oferując często odmienne podejście do tego samego tematu. Ranking wideorejestrator 2017 i 2018 pomoże jednak w poszukiwaniach rozwiązania, najbardziej zbliżonego do naszego osobistego ideału. Jeśli interesujesz się, jaki wideorejestrator kupić do 200 zł – tutaj znajdziesz odpowiedź. Kamera do samochodu, jeśli ranking ją zawiera, jest z pewnością warta Twojej uwagi.

najlepszy wideorejestratorRanking rejestratorów samochodowych ma taką konstrukcję, że każdy rejestrator jazdy ma w rankingu swoją, przyporządkowaną podstronę. Wchodząc w nią, otrzymujemy kompletny zestaw informacji na temat danego modelu. Ranking odpowie na pytanie, jaki wideorejestrator samochodowy wybrać. W rankingu wskazane jest również, który wideorejestrator jest z kamerą cofania.

Wierzymy, że dzięki temu zestawieniu, odpowiedź na pytania jaka jest dobra kamera samochodowa na lusterko lub jaki wideorejestrator kupić do 200 zł powinna być bardzo prosta. Dlatego jeszcze raz zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z prezentowanym zestawieniem.

Ilość samochodów, jeżdżących po drogach, z roku na rok stale rośnie. Jest to teoretycznie objaw postępu technologicznego, w praktyce jednak nie da się nie zauważyć, że tym samym rośnie niebezpieczeństwo na drogach. Możliwości bowiem zwyczajnej stłuczki, lub uszkodzenia samochodu jest całkiem sporo.

W takiej sytuacji należy się, jak najbardziej słusznie, stosowne zadośćuczynienie za szkodę oraz wypłatę odszkodowania. Spora ilość jednak uczestników ruchu drogowego nie wykazuje się stosowną uczciwością i chęcią wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny. Trzeba w takich sytuacjach dochodzić swoich praw za pomocą środków nacisku w postaci sądów. Jak jednak udowodnić winę, kiedy świadków brak? Trzeba wtedy przedstawić inne dowody.

Wideorejestrator czyli kamera samochodowa z gps i widokiem z przódu i z tył

Kamery samochodowe powstały jako odpowiedź na potrzebę monitorowania zdarzeń drogowych. Wideorejestrator samochodowy ma za zadanie nagrywanie w czasie rzeczywistym zdarzeń, zachodzących na drodze. Taki rejestrator samochodowy pozwala na nagranie całego zdarzenia w formie prostego pliku video, którym posłużyć można się jako dowodem zajścia danego zdarzenia. Dobry rejestrator samochodowy ponadto nagrywa w jakości wystarczającej, by można było zidentyfikować sprawcę zdarzenia. Dlatego też można stwierdzić, że wideorejestrator samochodowy to sprzęt obowiązkowy w każdym samochodzie, zwiększający bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Jaka więc kamera do samochodu, auta nadaje się najlepiej? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na te pytanie, gdyż kamery samochodowe tworzą bardzo rozbudowany obecnie rynek. Każdy model oferuje inną funkcjonalność oraz inne możliwości. Trzeba sobie również udzielić odpowiedzi na pytanie, jakie dokładnie elementy są nam potrzebne. Czy potrzebujemy, by zakupiony sprzęt był kamerą samochodową 2 obiektywową przód tył z gps?

wideorejestratorCzy koniecznie potrzebna nam jest kamera 360 stopni do samochodu lub kamera samochodowa w lusterku?

Czy musimy nabyć kamerę samochodową z czujnikiem ruchu? A może tak naprawdę warte zakupu są jedynie kamery samochodowe z nagrywaniem i żadną dodatkową funkcją? A co na temat danych modeli mówi sklep wideorejestratory24 pl?

W poniższym artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na pytanie, jaka kamera do samochodu,auta będzie odpowiednia dla nas. Zapraszamy do zapoznania się z treścią naszego przeglądu.

Wideorejestratory – kamery samochodowe opinie – test – forum

Najlepszym sposobem weryfikacji tego, czy dany sprzęt spełni nasze oczekiwania, jest przegląd stosownych wypowiedzi użytkowników na jego temat. Poszczególne kamery samochodowe mają swoje opinie, które całkiem dokładnie opisują wrażenia z użytkowania danego sprzętu. Opinie jakie ma dany rejestrator jazdy, często są wystawiane przez osoby, które miały okazję przetestować dane rozwiązanie we własnym zakresie i mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Opinie powiedzą nam również, czy kamera samochodowa w lusterku to gra warta świeczki.

Warto więc zawsze zapoznać z trzema aspektami:

  1. Czy dana kamera samochodowa przeszła jakiś test jakości, najlepiej przeprowadzony przez niezależnego eksperta? wideorejestratory
  2. Czy dana kamera internetowa, a w zasadzie jej producent ma forum dyskusyjne, pozwalające na wymianę poglądów?
  3. Jakie opinie ma dany wideorejestrator samochodowy na tym forum?

Test, jaki przeszła dana kamera samochodowa, często na forum jest dość dokładnie opisany. Warto więc odszukać ten wpis i dokładnie się przyjrzeć temu sprawdzianowi.

Przyjrzyjmy się teraz temu, jakie mamy rodzaje dostępnych urządzeń na rynku.

Rodzaje rejestratorów jazdy

Na rynku występuje całkiem sporo modeli. Każdy z nich oferuje często odmienny zestaw funkcji, co pozwala nam z jednej strony na dobranie rozwiązania idealnie dopasowanego do swoich wymagań.

Warto więc sobie odpowiedzieć na wstępie na kilka ważnych pytań:

  1. Czy rejestrator monitoringu drogowego to jedyna potrzebna nam funkcja? Odpowiedź będzie twierdząca dla urządzeń umieszczanych na parkingach.
  2. Czy potrzebny nam rejestrator z GPS?
  3. Czy potrzebujemy rejestratora jazdy z kamerą cofania, typu przód i tył?
  4. Czy dany rejestrator jazdy w lusterku jest dostępny np. na Allegro?
  5. Kamera samochodowa rejestrator będzie mieć jeszcze jakąś inną funkcję, poza działaniem w samochodzie?
  6. Czy nasz rejestrator kamer potrzebuje jakąś szczególną funcjonalność?

Mając odpowiedzi na te pytania, od razu kierujemy się w odpowiednią stronę. Wiedząc, że potrzebujemy urządzenia typu rejestrator jazdy z kamerą cofania przód i tył, musimy od razu przygotować się na większy wydatek i na dokładną analizę aż dwóch urządzeń. Z kolei nie każdy rejestrator jazdy jest z gps. Ten moduł pozwala nam na ocenę prędkości oraz miejsca zdarzenia w oparciu o mapy satelitarne.

Najprostszy rejestrator trasy jest zwykła kamerką, nagrywającą jazdę w zapętleniu na dysk zewnętrzny w formie karty pamięci. Taka kamera samochodowa, rejestrator, to również najtańsze rozwiązanie, gdyż ten rejestrator kamer nie oferuje praktycznie nic innego. Warto sobie również uświadomić, jaką jakość wideo, musi nagrywać nasz rejestrator cyfrowy wideo. Czy potrzebujemy koniecznie jakości FullHD lub większej? Czy też umiejscowienie kamery sprawia, że tak wysoka jakość nie jest nikomu potrzebna. Warto te wszystkie kwestie przemyśleć bardzo dokładnie.

W dalszej części omówimy nieco bliżej różne rozwiązania. A w kolejnym akapicie zastanowimy się, czy typowy na przykład rejestrator jazdy w lusterku występujący na allegro, jest warty zakupu.

Ceny kamer samochodowych: Ceneo i Allegro 

Nie każda kamera do samochodu na allegro czy w media expert jest warta naszej uwagi. Takie sklepy jak media markt, kamerę samochodową oferują, zazwyczaj jednak z ograniczonej liczbie dostępnych modeli. Kamery samochodowe nie są bowiem specjalnością media expert, allegro czy sprzedawców na olx. Na portalach aukcyjnych i ogłoszeń, sprzedają najczęściej sezonowi dystrybutorzy, wykorzystujący chwilowy trend na rynku, by zarobić i kompletnie nie znający się na danym sprzęcie. Z kolei rejestrator jazdy w media expert nie jest artykułem pierwszej potrzeby. kamery samochodowe cena

Taki sklep specjalizuje się we wszystkich sprzętach, a zatem nie specjalizuje się w żadnych konkretnie. Dlatego też ceny, jakie mają tam kamery samochodowe, są nieadekwatne często do ich jakości oraz cen rynkowych. Nic dziwnego – cena, jaką ma kamera internetowa u wielkiego sprzedawcy, jest powiększona o spore koszta w formie marży. By wybrać najlepsze rozwiązanie, zdecydowanie najlepiej zdecydować się na odnośnik podany przy danym modelu w cytowanym powyżej rankingu. Podstrona przekieruje pod odpowiedni adres.

Przejdźmy teraz do analizy różnych, dostępnych na rynku modeli.

Wideorejestrator Mio

Wideorejestrator mio to obszerna rodzina modeli, stanowiących ścisłą czołówkę dostępnych na rynku rozwiązań. Mamy tutaj głównie serię znaną jako wideorejestrator mio mivue. Należą do niej dwa topowe modele: wideorejestrator mio mivue c320 oraz wideorejestrator mio mivue 698 dual.

Wideorejestrator mio mivue c320 to najprostsze rozwiązanie, w formie drobnego rejestratora jazdy z rodziny mio. Jest on umieszczany na szybie przedniej i umożliwia rejestrację tego, co dzieje się bezpośrednio przed samochodem. Jest to jeden z najlepszych produktów w tej kategorii.

Z kolei wideorejestrator mio mivue 698 dual to już sprzęt posiadający kamerę przednią oraz tylną, co pozwala na nagrywanie równocześnie z dwóch stron. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawia komfort prowadzenia samochodu i bezpieczeństwo jazdy.

wideorejestrator mio

Praktycznie każdy wideorejestrator mio mivue ma 16gb pamięci. Wynika to z faktu, gdyż o tym czy dany wideorejestrator mio mivue ma akurat 16gb pamięci, decydujemy sami, montując odpowiednią kartę pamięci do urządzenia.

Kamery samochodowe mio oferują zdecydowanie najwyższą jakość na rynku. Jeśli stanąłbyś kiedyś przed wyborem, czy lepsza jest kamera samochodowa mio czy też inne, to odpowiedź najprawdopodobniej będzie oczywista – model mio.

Producenci wideorejestratorów

Na rynku są jednak jeszcze dodatkowe modele.  Zróbmy ich szybki przegląd.

navitel-logoKamera samochodowa Navitel

to również bardzo ciekawa opcja, nieco tańsza od modeli mio. Rozwiązanie te posiada duży obiektyw, co pozwala na swobodne balansowanie jakością materiału. Kamera samochodowa Navitel r600 ma również wbudowany nocny tryb nagrywania, co wcale nie jest wbrew pozorom standardem na rynku.

Kamera samochodowa Blaupunkt

to bardzo ciekawa opcja, gdyż wiele modeli z tej rodziny są znacznie tańsze od poprzedniczek, niewiele odbiegając jakością od innych modeli. Jedyną wadą, jaką ma kamera samochodowa blaupunkt to montowanie na taśmę, co wyklucza zmianę miejsca montażu.

Kamera samochodowa Xiaomi

to zestaw modeli produkowanych przez zdobywającego coraz większy udział w rynku chińskiego producenta. Na kamery samochodowe xiaomi warto zwrócić szczególną uwagę, gdyż niewielkim kosztem można nabyć rozwiązanie o większej liczbie funkcji, niż oferują to poprzednicy. Dyskusyjna jednak pozostaje tutaj jakość samego sprzętu, więc wybór należy do nas.

Kamera samochodowa Orllo

to rodzina produktów ze średniej półki. Oferują sporą gamę rozwiązań, w tym kamery wbudowane w lusterka. Kamera samochodowa orllo to dobry wybór dla kogoś, kto rozważa, czy dany kształt urządzenia mu odpowiada. Każdy model bowiem znacząco różni się od poprzedniego.

Kamera samochodowa xblitz

to pierwszy sprzęt, który obok zwykłego trybu nocnego ma również wbudowany noktowizor. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich modeli, ale kamera samochodowa xblitz oferuje taką funkcjonalność. Nie trzeba wspominać, że jakość nagrań w nocy jest nieporównywalnie lepsza, w stosunku do rozwiązań opartych o zwykły tryb nocny.

Kamera samochodowa Hykker

to jedno z najprostszych, ale zarazem najtańszych urządzeń dostępnych na rynku. Zakres funkcjonalności jest tutaj mocno ograniczona, ale kamera samochodowa hykker zdobywa klientów właśnie ceną i dostępnością, a nie ilością wbudowanych możliwości.

Kamera samochodowa Manta

również jest reprezentantem tańszej rodziny tego typu gadżetów. Jest ona również bardziej dostępna, gdyż zakupić można ją nawet w popularnych hipermarketach. Kamera samochodowa manta oczywiście również nie oferuje zbyt wielu dodatkowych funkcji poza tymi najprostszymi.

Jeśli już rozważamy zakup, to najrozsądniejszym wyborem wydaje się być kamera samochodowa typu dual. Dzięki temu uzyskujemy od razu nagrywanie z przodu samochodu oraz z tyłu. Tym samym kamera samochodowa typu dual oferuje znacznie większe bezpieczeństwo i komfort jazdy.